Kariera Blog Relacje inwestorskie
PL

Bielsko-Biała – fotowoltaika jako tanie i czyste źródło energii


Bielsko-Biała pełni funkcję głównego ośrodka gospodarczego obszaru śląsko-małopolskiego. Jest jednym z najlepiej rozwiniętych pod tym względem miast Polski. Nie ma wątpliwości, że mieszkańcy Bielska-Białej chcą by ich miasto było także zielone i ekologiczne, dlatego chętnie inwestują w czyste źródła energii jak fotowoltaika.

Bielsko-Biała oszczędza z fotowoltaiką

Główne zalety fotowoltaiki to nie tylko ochrona środowiska, niezależność energetyczne, ale przede wszystkim oszczędność na rachunkach. Wie o tym Pan Adam z miejscowości Bielsko-Biała, który od kilku miesięcy cieszy się darmowym prądem ze słońca. Klient Columbus Energy podkreśla, że “nieważne ile się zarabia, ważne ile się wydaje, bez spadku stopy życia”. Instalacja o mocy 4 kWp w zupełności pokrywa zapotrzebowanie pana Adama, który za pół roku za energię zapłacił jedynie około 80 zł, co miesięcznie daje 13 zł. Z tego wynika, że instalacja jest precyzyjnie dopasowana do zużycia, ponieważ rachunki to jedynie niewielka opłata za przesył, którą nalicza operator.

Proste monitorowanie instalacji fotowoltaicznych

Dzięki dwóm prostym aplikacjom – Zevercloud oraz programowi od Taurona, pan Adam ma  dostęp do aktualnych danych, które może sprawdzić z dowolnego miejsca na świecie nie tylko z domu w Bielsku-Białej. Aplikacja od wiodącego producenta falowników Zeversolar pozwala na sprawdzenie aktualnych i historycznych danych uzysku energii, informacji na temat zmniejszenia emisji CO2 oraz informuje dodatkowo o uzyskanych dochodach. Dodatkowo dzięki aplikacji którą oferuje zakład energetyczny, Pan Adam na bieżąco śledzi ile energii wyprodukował, a ile zużył, dzięki temu może na bieżąco kontrolować swoje wydatki za energię elektryczną.

Fotowoltaika w natarciu – po panelach polikrystalicznych czas na monokryształ

Fotowoltaika w Bielsku – Białej idzie wraz z Columbus Energy z duchem czasu. Po instalacjach polikrystalicznych przyszedł czas na nowoczesną technologię monokryształów. Ta jest teraz dostępna w standardzie dla każdego i jeszcze bardziej pozwala zwiększyć generowane oszczędności. Columbus Energy w podbeskidzkim mieście zrealizował już kilka instalacji, począwszy od “niebieskich” paneli u Pana Adama, Szymona czy Rafała, po całkowicie czarne, monokrystaliczne – Full Black u Pana Zygmunta i Władysława. Przeczytaj więcej opinii Klientów o Columbus Energy

instalacja fotowoltaiczna w Bielsku Białej

Energia ze słońca – w trosce o środowisko

Niemal 36% powierzchni miasta Bielsko – Biała stanowią obszary chronione, w jego granicach znajdują się bowiem dwa parki krajobrazowe: Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego oraz Park Krajobrazowego Beskidu Małego. Na terenie samego miasta ustanowiono również dwa rezerwaty przyrody oraz dwa użytki ekologiczne. Między innymi również dlatego mieszkańcy malowniczych, podgórskich terenów Beskidów o ciekawej XIX-wiecznej architekturze, chcąc zadbać o środowisko w którym żyją, decydują się na inwestycję w odnawialne źródła energii. Fotowoltaika obecna na dachach (i gruncie) jest tego najlepszym przykładem. 

 

fotowoltaika Bielsko Biała

 

Nie masz jeszcze fotowoltaiki? Zamów spotkanie z doradcą energetycznym

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego darmowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.