Czego dowiesz się od doradcy energetycznego na spotkaniu?

12/02/2021

Autor: Sylwia Mańkowska

4 minuty czytania

spotkanie z doradcą energetycznym

Zanim zdecydujesz się na montaż instalacji fotowoltaicznej czeka Cię spotkanie z doradcą energetycznym. Powinien on szczegółowo przedstawić ofertę konkretnej firmy, opisać formalne procedury i opowiedzieć krok po kroku, jak wygląda proces realizacji takiej inwestycji. Przedstawiciel firmy, która specjalizuje się w instalacjach fotowoltaicznych, z pewnością podejmie wszystkie powyższe tematy. Wcześniej warto jednak zorientować się, na jakich kwestiach szczególnie skupić uwagę.

Firma i jej doświadczenie

Dobrze jest wiedzieć, jak duża jest firma i ile realizacji ma za sobą. Mimo, że przedstawianie faktów o firmie przez doradcę zwykle brzmi jak hasła reklamowe, to dzięki temu dowiesz się z jak bardzo doświadczoną firmą masz do czynienia. Im więcej realizacji ma za sobą dana firma, tym większe ma doświadczenie. Dodatkowo, jeśli istnieje na rynku kilka lat i ciągle się rozwija to informacja, że takiej firmie można zaufać.

Proces realizacji

Zanim doradca dobierze odpowiednią instalację, wyliczy obecne koszty energii oraz wskaże powody, dla których warto zamontować fotowoltaikę. Następnie wytłumaczy zasady jej działania i bilansowania energii na zasadach prosumenckich. W kolejnym kroku dowiesz się, jakie koszty ponosisz bez instalacji i jak wygląda proces realizacji takiej inwestycji, którym od początku do końca zajmuje się Columbus.

Dobór instalacji

To część rozmowy, w której doradca możliwie dużo powinien dowiedzieć się o Twoim przedsiębiorstwie, czym się zajmuje, jakie urządzenia pobierają prąd i ile ich jest oraz jak do tej pory wyglądały rachunki za energię elektryczną. Dobór instalacji to sprawdzenie, jak zużycie energii elektrycznej w Twojej firmie koreluje z operacją słoneczną, czyli z pracą instalacji fotowoltaicznej. Sprawdzenie dokonywane jest w trzech płaszczyznach: miesięcznej, tygodniowej i dobowej. Dzięki temu zyskujemy pewność, że instalacja dobrana jest w sposób optymalny. Komplet informacji pomoże doradcy dobrać odpowiednią moc instalacji fotowoltaicznej, moc paneli, a także inne urządzenia, niezbędne do poprawnego działania małej elektrowni słonecznej.

Wybór sprzętów

Zanim zdecydujesz się na sprzęt i panele, powinieneś poznać wady i zalety konkretnych modeli. Doradca na spotkaniu opowie o urządzeniach, które montujemy, przedstawi mocne strony każdego z nich oraz ich zastosowanie.

System zabezpieczeń

Jako klient powinieneś mieć pewność, że instalacja, która zostanie zamontowana dla Twojej firmy jest bezpieczna. Na spotkaniu powinieneś dowiedzieć się:

  • czy instalacja zostanie wykonana zgodnie z obowiązującymi normami i wytycznymi Państwowej Straży Pożarnej,
  • czy zostanie zgłoszona do organów Państwowej Straży Pożarnej,
  • co się dzieje z instalacją w przypadku pożaru,
  • jakie zabezpieczenia posiada.

Koszty instalacji fotowoltaicznej

Po dobraniu mocy i ilości paneli oraz wszystkich urządzeń, doradca powinien wyliczyć całkowity koszt inwestycji w fotowoltaikę. W GoBiznes taką wycenę otrzymujesz na pierwszym spotkaniu z doradcą. Dostaniesz również informację o tym, jakie są możliwości finansowania i czym się one różnią. W przypadku oferty GoBiznes masz możliwość finansowania inwestycji za pomocą środków własnych, leasingu czy za pomocą umowy PLA, czyli bez angażowania własnych środków.

Gwarancja na urządzenia i montaż

Każda osoba dokonująca takiej inwestycji powinna mieć pewność, że instalacja jest wykonana jak najbardziej profesjonalnie, a dowodem na to jest udzielenie gwarancji. GoBiznes udziela nawet 10-letniej gwarancji na całość instalacji, zapewnia opiekę poinstalacyjną oraz dostęp do usługi Columbus Care, która obejmuje m.in. profesjonalny dobór mocy systemu i projekt koncepcyjny, pomoc w pozyskaniu dofinansowania, opiekę i pomoc w kontaktach z zakładem energetycznym, monitoring pracy instalacji i dostęp do platformy columbuscare.pl.

udostępnij artykuł dalej .

Poznaj szczegóły oferty

Czym jesteś zainteresowany?

Zaznacz przynajmniej jedną opcję

Podaj swoje dane:

Czytaj więcej

Czytaj więcej