Mój Prąd 6.0 od 2 września – nie przegap szansy na dofinansowanie!

Zobacz

Mój Prąd 6.0 od 2 września – nie przegap szansy na dofinansowanie!

Zobacz
3 minut 55 sekund

Dobra energia, czyli fotowoltaika dla małych i średnich firm

Nie tylko cena samej energii z roku na rok rośnie. Do rachunku dodawane są coraz to nowsze opłaty, takie jak opłata mocowa. Nic nie wskazuje na to, żeby wzrost cen prądu miał się zatrzymać. Cierpią na tym nie tylko gospodarstwa domowe, ale także firmy. Zarówno te małe, których rachunki za prąd wynoszą kilkaset złotych, jak i te większe, gdzie opłaty sięgają kilkunastu tysięcy miesięcznie. 

Całkowity rachunek płacony przez odbiorców prądu składa się z kosztów sprzedaży energii oraz kosztów jej dystrybucji. Cena sprzedaży energii dla przedsiębiorców nie jest regulowana przez URE, a jej koszt ustala indywidualnie spółka obrotu energią, z jaką dana firma ma podpisaną umowę. Oznacza to, że głównie firmy dotknięte są większymi podwyżkami cen prądu. Konsekwencją jest wzrost cen produktów i usług. Istnieje sposób, który pozwala uchronić firmę przed takim scenariuszem, mowa tutaj o fotowoltaice. Produkowanie własnej energii elektrycznej pozwala obniżyć rachunki za prąd praktycznie do zera.

Małe i średnie firmy, a ceny energii elektrycznej

Ceny energii dla małych i średnich przedsiębiorców nie są zwykle aż tak korzystne, jak w przypadku dużych podmiotów gospodarczych. Szacuje się, że początkiem 2021 roku koszt energii dla przedsiębiorców wzrósł od 12 do nawet 30%. Wiele firm, aby zrekompensować sobie skutki tych podwyżek, będzie musiało podnosić ceny swoich wyrobów i usług, a to wpłynie na ich konkurencyjność, nie tylko na rynku krajowym, ale także światowym. 

Niezależność energetyczna firmy z fotowoltaiką

Decydując się na inwestycję w fotowoltaikę, firmy zyskują niezależność energetyczną. Przedsiębiorstwo jest zabezpieczone przed wzrostem cen za energię elektryczną i przed dodatkowymi opłatami. Mogą być one doliczane na przykład za przekroczenie mocy umownej w danym okresie rozliczeniowym. Dodatkowe opłaty powstają również w momencie nakładania ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej. Dzieje się tak kiedy zapotrzebowanie na energię jest wzmożone, np. latem. Na niezależność energetyczną przedsiębiorców wpływ ma również połączenie dwóch technologii: fotowoltaiki i magazynów energii. Dzięki tym drugim możliwe jest gromadzenie nadwyżek prądu wyprodukowanych przez instalację fotowoltaiczną i wykorzystanie ich w ramach potrzeb, np. nocą.

Korzystaj z innowacyjnej technologii

Panele fotowoltaiczne to technologia, która charakteryzuje się dużą sprawnością. Instalacja, w której skład wchodzą wysokiej jakości komponenty jest bezawaryjna i bezobsługowa. Nie tylko korporacje, ale również małe i średnie przedsiębiorstwa inwestują w nowoczesne technologie, stając się odpowiedzialnymi społecznie i wykazując troskę o naturę. Oprócz wspomnianej wyżej fotowoltaiki, coraz popularniejszym rozwiązaniem wspierającym planetę, staje się elektromobilność. 

Fotowoltaika dla małej i średniej firmy – oszczędności!

Małym przedsiębiorcą, który wybrał fotowoltaikę od Columbus dla biznesu, jest Pan Michał, który prowadzi hurtownię artykułów budowlanych. Od pewnego czasu posiada instalację o mocy 9,66 kW. Rocznie oszczędza prawie 6 000 zł, produkując prąd z własnej fotowoltaiki. Nawet, gdyby ceny za prąd nie rosły przez najbliższe kilka lat, to inwestycja w instalację zwróci się Panu Michałowi po 5,5 roku. 

Fotowoltaika sprawdzi się w każdym biznesie

Szkoła baletowa, serwis wulkanizacyjny, salon psiego spa, szkółka kaktusów, czy serwis rowerowy to biznesy, w których instalacja fotowoltaiczna doskonale zda egzamin. O tym, co można dzięki niej zyskać, opowiadają bohaterzy kampanii “Dobra energia dla biznesu”. Choć mogłoby się wydawać, że fotowoltaika najlepiej sprawdzi się tylko w przypadku dużych hal magazynowych, to tak naprawdę wszystko zależne jest od kilku punktów, które należy sprawdzić i dostosować, aby czerpać korzyści z instalacji:

  • odpowiedni dobór i montaż instalacji, który może się odbyć na dachu lub na gruncie, ważne, aby pod odpowiednim kątem nachylenia. Instalacja powinna być zwrócona na stronę południową, a jeśli musi być skierowana w stronę zachodnią/wschodnią powinna być dobrze zaplanowana. 
  • wybór odpowiedniego sposobu finansowania wśród wszystkich możliwości. W  przypadku przedsiębiorców wybór jest szeroki, od wkładu środków własnych, przed leasing, aż po umowę PLA, czyli stałą, miesięczną opłatę za czynsz lub dzierżawę instalacji.
  • możliwość długoletniej opieki posprzedażowej. W Columbus dla Biznesu oferujemy 10 letnią gwarancję rozszerzoną na instalację fotowoltaiczną. 

Poznaj bohaterów kampanii “Dobra energia dla biznesu”, którzy opowiadają o tym, dlaczego zdecydowali się na fotowoltaikę.

Oceń ten artykuł

powiązane artykuły
czytaj bloga
Jaka moc instalacji fotowoltaicznej pokryje moje zapotrzebowanie?
Jaka moc instalacji fotowoltaicznej pokryje moje zapotrzebowanie?
Zanim przystąpimy do montażu instalacji fotowoltaicznej, najważniejszy jest właściwy dobór mocy systemu. W przypadku gospodarstw domowych moc fotowoltaiki powinna być dobrana tak, by wyprodukowana w ciągu roku energia nie przekraczała ro...
Fotowoltaika dofinansowanie 2024 – jak uzyskać dotacje do instalacji OZE?
Fotowoltaika dofinansowanie 2024 – jak uzyskać dotacje do instalacji OZE?
Odnawialne źródła energii to najprostszy sposób na obniżenie rachunków za prąd i ochronę środowiska. Popularność fotowoltaiki rośnie z roku na rok. Do niedawna nieznana, dziś zasila tysiące polskich gospodarstw. Dużą zachętę dla...
Fotowoltaika – od czego zależy cena instalacji paneli fotowoltaicznych
Fotowoltaika – od czego zależy cena instalacji paneli fotowoltaicznych
Na cenę instalacji fotowoltaicznej składa się wiele czynników, między innymi moc systemu, rodzaj inwertera czy specyfika dachu. Bez analizy wszystkich elementów, nie można jednoznacznie stwierdzić ile będzie kosztować elektrownia słone...
Fotowoltaika – opinie na temat instalacji
Fotowoltaika – opinie na temat instalacji
Opinie na temat fotowoltaiki są na ogół bardzo pozytywne. Doceniają ją głównie posiadacze instalacji, którzy odczuli korzyści związane z inwestycją. Fotowoltaika jako odnawialne źródło energii ma dobre opinie nie tylko wśród oszcz...
Licznik prądu – jak go odczytać?
Licznik prądu – jak go odczytać?
Odczyt licznika energii polega na sprawdzeniu zużycia prądu przez gospodarstwo domowe i przekazaniu ich sprzedawcy prądu. Dane z licznika są...
Rachunek za prąd – jak zmieni się po zainstalowaniu fotowoltaiki?
Rachunek za prąd – jak zmieni się po zainstalowaniu fotowoltaiki?
Analiza rachunku za energię elektryczną może sprawić nie lada kłopot  – niezrozumiałe pozycje, kwoty i rozbudowane tabele składają się w jedno – kwotę do zapłaty. Ale czy zastanawiałeś się, za co konkretnie płacisz...
Instalacja fotowoltaiczna – jak działa?
Instalacja fotowoltaiczna – jak działa?
Wszystkie urządzenia elektryczne w domu, czy firmie potrzebują energii, żeby działać. Prąd można pobierać z sieci energetycznej, ale można też produkować go samemu, dzięki własnej instalacji fotowoltaicznej. Z czego składa się i ja...
zapytaj o ofertę
Columbus