Fotowoltaika Olsztyn - coraz większa popularność OZE

Autor: Patrycja Piotrowska

4 minuty czytania

fotowoltaika olsztyn

Olsztyn ma bardzo dobre warunki aby produkować prąd ze słońca. Średnie nasłonecznienie w ciągu roku wynosi tu nawet do 1600h/rok. Montaż paneli fotowoltaicznych w Olsztynie jest idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto chce w pełni wykorzystać energię ze słońca do obniżenia rachunków za prąd do minimum. Dzięki fotowoltaice Twój dom stanie się ekonomiczny i ekologiczny, a podwyżki cen prądu przestaną być problemem.

Panele fotowoltaiczne w Olsztynie zyskują na popularności

Fotowoltaika w Olsztynie jako tanie i bezemisyjne źródło zielonej i odnawialnej energii cieszy się rosnącą popularnością. Mieszkańcy Olsztyna i całego województwa warmińsko-mazurskiego chętnie inwestują w panele fotowoltaiczne, ponieważ to inwestycja na lata, która przynosi znaczne oszczędności.

Jakie zalety fotowoltaiki doceniają właściciele instalacji?

 • bezobsługowość,
 • bezemisyjność,
 • bezpieczeństwo energetyczne i oszczędności na prądzie,
 • niezależność od podwyżek cen prądu,
 • obniżenie rachunków za prąd nawet o 90%,
 • szybki zwrot z inwestycji,
 • pewność inwestycji i opłacalność fotowoltaiki.

Columbus – fotowoltaika w Olsztynie

Columbus działa prężnie na terenie całej Polski. Instalację oraz profesjonalny montaż dostarczymy także do Olsztyna.

Oferta Columbus to:

 • wydajne i efektywne panele fotowoltaiczne w przełomowej technologii MWT,
 • 15-letnia Gwarancja Totalna,
 • opieka posprzedażowa – Columbus Care,
 • komfortowe finansowanie, 
 • szybki i profesjonalny montaż,
 • komfortowe pompy ciepła,
 • niezawodne magazyny energii. 

Jak działa fotowoltaika?

Produkcja prądu z instalacji fotowoltaicznej to proces, który odbywa się etapami. Podstawowym elementem paneli fotowoltaicznych są ogniwa, w których zachodzi efekt fotowoltaiczny, dzięki któremu czysta i zielona energia ze słońca przekształca się w prąd stały. Prąd ten zostaje przekazany do inwertera – serca każdej instalacji fotowoltaicznej, który przekształca go w prąd zmienny. Prąd zmienny to ten, którego używamy na co dzień. Dodatkowo inwerter kontroluje pracę instalacji fotowoltaicznej i dopasowuje parametry prądu do sieci domowej. Do prawidłowej i efektywnej produkcji prądu brakuje jedynie licznika dwukierunkowego. Każdy zakład energetyczny wymienia bezpłatnie licznik na dwukierunkowy, dzięki niemu zliczane są nadwyżki energii oddanej do sieci oraz tej pobranej gdy produkcja energii ustaje np. nocą.

Panele fotowoltaiczne w województwie warmińsko-mazurskim

Pan Piotr z Nidzicy w województwie warmińsko-mazurskim postawił na czystą i ekonomiczną energię ze słońca. Fotowoltaika obniżyła jego rachunki za prąd i sprawiła, że jest niezależny energetycznie. 

fotowoltaika olsztyn

Pani Monika wraz z rodziną z Marcinkowa postawiła na prąd ze słońca. Niskie rachunki i oszczędności to coś co przekonało ją do kupna paneli fotowoltaicznych. Zastanawiasz się jak zainwestować? Postaw na instalację fotowoltaiczną i ciesz się czystą i darmową energią.

fotowoltaika olsztyn 2

Olsztyn – zielona enklawa

Olsztyn jest centralnym miastem aglomeracji olsztyńskiej i największym miastem na Warmii. Olsztyn leży w paśmie moren czołowych ostatniego zlodowacenia, a jego najwyższy punkt osadzony jest na wysokości 155 m n.p.m. Olsztyn to zielone miasto, jego lasy zajmują ponad 1800 ha, co stanowi prawie 22% całej powierzchni miasta. Zieleń miejska zajmuje 560 ha i jest urządzona w postaci licznych parków. Na terenie Olsztyna znajdują się także dwa rezerwaty przyrody roślinności torfowej, które cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów.
Nic więc dziwnego, że mieszkańcy chcąc utrzymać „zielony” charakter miasta, iwestują w czyste źródła energii jak fotowoltaika.

Mieszkasz w Olsztynie lub okolicach? A może na skraju województwa warmińsko-mazurskiego? Nic nie szkodzi, nasi doradcy są wszędzie. Umów się na bezpłatne spotkanie, dowiedz się jak działa fotowoltaika i dlaczego warto postawić na darmowy prąd ze słońca

udostępnij artykuł dalej .

podobne artykuły

interesuje Cię
ten temat?

zostaw kontakt do siebie


  czytaj więcej

  czytaj więcej

  czytaj więcej

  czytaj więcej
  !