Kariera Blog Relacje inwestorskie
PL

Fotowoltaika Szczecin – zachodniopomorskie stawia na OZE


Popularność fotowoltaiki w Szczecinie rośnie. Powodzeniu oprócz niekwestionowanych korzyści pomagają dofinansowania z programu „Mój prąd”, programu „Czyste powietrze” czy ulga termomodernizacyjna. Motywacją dla mieszkańców stolicy województwa zachodniopomorskiego jest także zapowiadany wzrost opłat za energię elektryczną.

Fotowoltaika Szczecin – dofinansowania

Jeśli planowana moc Twojej instalacji mieści się w przedziale 2-10 kW i jest przeznaczona na cele mieszkaniowe, możesz skorzystać ze zwrotu do 50% kosztów inwestycji, czyli maksymalnie 5000 zł na instalację. W ramach usługi Columbus Care pomożemy we wszystkich formalnościach związanych z pozyskaniem dofinansowania z programu “Mój Prąd”.  Dodatkowo, od 1 stycznia 2019 roku masz możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej i odliczenia instalacji od podstawy podatku. 

Columbus Energy – fotowoltaika w Szczecinie

Odpowiednio zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna uwzględniająca system bilansowania potrafi zredukować rachunki za energię nawet do 90%. Prosument płaci tylko opłatę stałą. Instalacja paneli fotowoltaicznych w Szczecinie na dachu czy gruncie, to opłacalna inwestycja, która zwróci się nawet w 6 lat!

Fotowoltaika Szczecin – mieszkańcy stawiają na czystą energię

Zalety fotowoltaiki jakie najczęściej wymieniają mieszkańcy Szczecina to:

Instalacja pana Leszka o mocy 4,64 kWp w pełni pokrywa zapotrzebowanie jego gospodarstwa domowego na prąd. Nasz Klient postanowił umieścić instalację na dachu budynku gospodarczego. 

instalacja fotowoltaiczna o mocy 4,64 kWp w Szczecinie

Kolejną instalacją fotowoltaiczną w Szczecinie jest ta pana Sławomira o mocy 5,58 kWp. Panele w wersji full black świetnie komponują się z czerwoną dachówką.

panele fotowoltaiczne na czerwonym dachu w Szczecinie

Pan Władysław zainwestował w instalację o mocy 5,89 kWp. Konstrukcja postawiona jest na płaskim dachu. Przy montażu zastosowano optymalny kąt nachylenia modułów, tak by instalacja była jak najbardziej wydajna.

fotowoltaika na płaskim dachu

Nie masz jeszcze fotowoltaiki? Zamów spotkanie z doradcą energetycznym

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego darmowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.