Fotowoltaika w Białymstoku - “zielone” miasto inwestuje w OZE

16/10/2018

Autor: Mateusz Konkiel

5 minut czytania

Fotowoltaika w Białymstoku

Białystok znajduje się w europejskiej czołówce czystych, ekologicznych miast. Na 109 miast, stolica podlasia uplasowała się na 7 miejscu. Z ankiet przeprowadzonych na zlecenie Eurostatu, wynika, że aż 91% mieszkańców jest zadowolonych z czystości. Chcąc utrzymać wysoką pozycję, mieszkańcy chętnie inwestują w odnawialne źródła energii jak fotowoltaika.

Fotowoltaika w Białymstoku coraz popularniejsza

Fotowoltaika w Białymstoku, jako ekonomiczne i ekologiczne źródło energii cieszy się rosnącą popularnoścą. Mieszkańcy inwestują tym chętniej, ponieważ jest to stabilna inwestycja przynosząca długofalowe korzyści:

  • niezależność od podwyżek cen prądu na lata,
  • produkcja czystej energii elektrycznej bez szkodliwej emisji,
  • bezobsługowość,
  • podniesienie wartości nieruchomości,
  • szybki zwrot i oszczędności na lata.

Fotowoltaika Białystok – dofinansowania

Montując instalację fotowoltaiczną w Białymstoku możesz zyskać nawet 5000 zł dotacji. W ramach nagrodzonej godłem „Teraz Polska” usługi Columbus Care pomożemy we wszystkich formalnościach związanych z pozyskaniem dofinansowania z programu “Mój Prąd”. Dodatkowo, od 1 stycznia 2019 roku masz możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej i odliczenia instalacji od podstawy podatku.

Columbus Energy – fotowoltaika w Białymstoku

fotowoltaika w białymstoku
  • wydajna technologia – monokrystaliczne panele fotowoltaiczne Sunport MWT Back-Contact PERC 350 Wp Full Black, z gwarancją na sprawność na poziomie 82% po 30 latach,
  • 15-letnia Gwarancja Totalna na wszystkie komponenty instalacji wraz z montażem,
  • szybki montaż przez certyfikowaną ekipę już w 10 dni od sfinalizowania umowy,
  • kredyt do 10 lat z niskim RRSO – 4,5% i stałą ratą 0% prowizji,
  • Columbus Care – kompleksowa opieka nad rachunkami oraz prawidłową pracą Twojej instalacji fotowoltaicznej.

Działamy na terenie całego kraju. Mamy swoich doradców w całej Polsce, także w Białymstoku. Nasz serwis działa “door to door”. Wystarczy, że zgłosisz problem, a my w ramach gwarancji naprawimy usterkę lub wymienimy komponent na nowy na miejscu.

Fotowoltaika w mieście Białystok – czysta energia ze słońca

Fotowoltaika to przyszłość odnawialnych źródeł energii, również w Białymstoku. Pani Elżbieta zgłosiła się do nas, ponieważ była zainteresowana instalacją fotowoltaiczną na dachu swojego domu. Instalacja, o mocy 5,22 kWp którą zamontowaliśmy w pełni zaspokaja zapotrzebowanie tak dużego gospodarstwa na energię elektryczną i przy okazji wspiera ochronę środowiska naturalnego. Obrzeża Białegostoku, na których zlokalizowany jest dom naszej Klientki to cicha i zielona okolica – to właśnie tu panele fotowoltaiczne mają produkować czystą energię ze słońca. Użycie ekologicznego źródła energii pozwoli na zachowanie krajobrazu w niezmienionej postaci i zrównoważony rozwój okolicy. Oprócz ekonomicznych i ekologicznych względów, dla mieszkańców Białegostoku ważna jest także wolność energetyczna i uniezależnienie się od coraz wyższych cen prądu.

fotowoltaika białystok
Instalacja fotowoltaiczna 5,22 kWp składająca się z 18 paneli monokrystalicznych FULL BLACK, każdy o mocy 290 Wp

Firma przyjazna środowisku

Okręgowa stacja kontroli pojazdów w Białymstoku również stawia na energię ze słońca i zrównoważony rozwój. Na dachu budynku firma Columbus Energy zainstalowała panele fotowoltaiczne o łącznej mocy 9,96 kWp. Dzięki instalacji fotowoltaicznej firma w ciągu dnia oszczędza na kosztach prądu korzystając z darmowej energii słonecznej.

fotowoltaika dla biznesu Białystok
Instalacja fotowoltaiczna o mocy 9,96 kWp

Instalacja wykorzystująca odnawialne źródła energii to dla każdej firmy duże oszczędności, ale i prestiż. Pozytywny eko-wizerunek firmy to coś, co z pewnością docenią mieszkańcy Białegostoku. Dla klienta biznesowego zaś, fotowoltaika to przede wszystkim niezależność energetyczna i dobra inwestycja z szybką stopą zwrotu. O tym jak uniezależnić swój biznes od podwyżej prądu i nie tracić kapitału pisaliśmy już na naszym blogu. W obliczu podwyżek cen prądu jakie najbardziej uderzają w przedsiębiorców, warto już dzisiaj zabezpieczyć swój biznes i wybrać odpowiednią ofertę fotowoltaiki dla biznesu.

Columbus Energy chcąc dostosować swoją ofertę do rosnących potrzeb przedsiębiorców stworzył pakiet Gobloo. Dzięki niemu, fotowoltaika dla firm jeszcze bardziej się opłaca.

Wodociągi Białostockie również inwestują w fotowoltaikę

Fotowoltaika – Białystok już oszczędza i czerpie darmową energię ze słońca! W ramach projektu gminnej spółki Wodociągi Białostockie zamontują 236 paneli fotowoltaicznych w stacji uzdatniania wody w Jurowcach. Elektrownia fotowoltaiczna ma za zadanie zwiększyć produkcję energii elektrycznej na potrzeby własne. Dzięki tej inwestycji miasto chce podłączyć do oczyszczalni ścieków większą ilość budynków prywatnych, zminimalizować ryzyko awarii, a także efektywniej oczyszczać ścieki.

Białystok – “zielone płuca” Polski

Białystok nie bez przyczyny uznawany jest za jedno z najczystszych miast w Polsce. Ponad 30% powierzchni to tereny zielone. W tym podlaskim mieście znajdują się dwa rezerwaty przyrody i liczne parki, a w jego granicach zlokalizowany jest też fragment Narwiańskiego Parku Narodowego. O tak cenne elementy środowiska przyrodniczego warto więc zadbać. Wiedzą o tym mieszkańcy Białegostoku, którym nie obca jest fotowoltaika.

udostępnij artykuł dalej .

Poznaj szczegóły oferty

Czym jesteś zainteresowany?

Zaznacz przynajmniej jedną opcję

Podaj swoje dane:

Czytaj więcej

Czytaj więcej