Fotowoltaika Wrocław - kompleksowa obsługa z Columbus Care

24/06/2020

Autor: Mateusz Konkiel

6 minut czytania

fotowoltaika Wrocław

Mieszkańcy Wrocławia coraz bardziej zwracają uwagę na ochronę środowiska i dostrzegają, że poziom smogu wprost przekłada się na jakość życia. Jednym ze sposobów na walkę z zanieczyszczeniem są inwestycje w odnawialne źródła energii. Wrocławianie coraz częściej decydują się na fotowoltaikę i czystą, darmową energię ze słońca.

Wrocław – zabytki, klimat i nasłonecznienie

Wrocław to historyczna stolica Dolnego Śląska, położona nad Odrą na nizinie Śląskiej. W mieście znajduje się wiele atrakcji turystycznych, m.in. Fontanna Multimedialna, wiele muzeów oraz Panorama Racławicka. Do pozostałych atrakcji i zabytków, które warto zobaczyć należą: Kościół św. Wojciecha, Hotel Monopol, Wieża Ciśnień przy alei Wiśniowej, Stary Ratusz oraz Pałac Spätgenów. Na uwagę zasługuje wpisana na listę światowego dziedzictwa narodowego UNESCO – Hala Stulecia oraz liczne pomniki i kamienice.

Wrocław leży w strefie przejściowego klimatu umiarkowanego. Średnia roczna ilość opadów wynosi
548
mm. Upały dominują w okresie lipca, a w
ciągu roku występuje 47 dni gorących, w których maksymalna temperatura przekracza +25 °C. Najdłuższa pora termiczna wynosi 114 dni, w ciągu których
najsilniejsze nasłonecznienie przypada na okres od kwietnia do października. Średnie usłonecznienie wynosi 1556 godzin w roku. Wrocław uchodzi za jedno z najcieplejszych miast w Polsce i występuje w nim, tzw. Miejsca Wyspa Ciepła, ponieważ w letnie noce temperatura w wyniku oddziaływania aglomeracji na środowisko naturalne jest dodatkowo wyższa o 5°C. Korzystne warunki nasłonecznienia sprawiają, że coraz częściej stosowaną technologią jest fotowoltaika. Wrocław jest miastem, które stawia na działania proekologiczne. Stąd można zauważyć rosnącą liczbę paneli na dachach budynków w tym mieście.

Fotowoltaika we Wrocławiu – korzyść dla środowiska i mieszkańców

Panele fotowoltaiczne to przede wszystkim korzyść dla środowiska. Instalacja fotowoltaiczna działa wyłącznie w oparciu o odnawialne źródło energii, czyli promieniowanie słoneczne. Ogniwa fotowoltaiczne zamieniają energię słoneczną w energię elektryczną. Dla mieszkańców Wrocławia bardzo istotne jest to, że fotowoltaika stanowi doskonałą inwestycję na lata. Oszczędności na rachunkach za prąd dla prosumentów wynoszą nawet do 90%. Instalacja jest ekonomiczna i ekologiczna, a dodatkowo jej żywotność szacowana jest na ponad 30 lat!

Dofinansowania na fotowoltaikę

Fotowoltaika zwraca się już w 6 lat! Montując instalację fotowoltaiczną we Wrocławiu możesz zyskać dotację z programu „Mój Prąd”. W ramach usługi Columbus Care pomożemy Ci we wszystkich formalnościach związanych z pozyskaniem dofinansowania z programu. Dodatkowo, dzięki uldze termomodernizacyjnej możesz odliczyć instalację od podstawy podatku.

Oferta Columbus dla Wrocławia

Columbus ma swoich przedstawicieli również we Wrocławiu. Mieszkańcy śląskiego miasta i okolic, chętnie sięgają po pomoc doradców energetycznych, którzy pomagają w doborze instalacji do indywidualnych potrzeb. W ramach oferty, każdy klient otrzymuje kompleksową opiekę obejmującą między innymi –
pomoc w kontaktach z zakładem energetycznym, pomoc w uzyskaniu dofinansowania z programu “Mój Prąd” monitoring pracy instalacji, monitorowanie rachunków za energię elektryczną, bezpłatne wsparcie specjalistów.

  • monokrystaliczne panele fotowoltaiczne Sunport MWT Back-Contact PERC 370 Wp Full Black, z gwarancją na sprawność na poziomie 82% po 30 latach,
  • 15-letnia Gwarancja Totalna na wszystkie komponenty instalacji wraz z montażem,
  • szybki montaż w 10 dni od sfinalizowania umowy,
  • korzystne finansowanie,
  • Columbus Care – opieka nad rachunkami oraz prawidłową pracą Twojej instalacji fotowoltaicznej, odznaczona godłem “Teraz Polska”.

Fotowoltaika Wrocław – mieszkańcy stawiają na OZE

Mieszkańcy Wrocławia inwestują w fotowoltaikę! Pan Paweł postawił na monokrystaliczne panele full black od Columbus Energy. Jego instalacja o mocy 4,5 kWp produkuje darmowy prąd ze słońca, obniżając rachunki właściciela tylko do opłat stałych.

instalacje fotowoltaiczne Wrocław

Pani Alina również postawiła na ekologiczną instalację fotowoltaiczną o mocy 4,06 kWp. Taka moc w pełni pokrywa zapotrzebowanie jej gospodarstwa domowego na prąd.

panele fotowoltaiczne Wrocław

Kolejną instalacją we Wrocławiu od Columbus Energy jest instalacja Pani Małgorzaty, dla której ważne są długofalowe oszczędności.

fotowoltaika we Wrocławiu

Zainteresowany instalacją fotowoltaiczną we Wrocławiu lub okolicach? Umów się już dziś z doradcą Columbus!

Jak działa fotowoltaika?

Działanie fotowoltaiki w dużym stopniu opiera się na panelach fotowoltaicznych, które pochłaniając energię ze Słońca produkując prąd. Panele najczęściej montowane są na dachach budynków, ponieważ te miejsca są wysoce nasłonecznione. Jednak nie zawsze jest to możliwe, ponieważ nietypowa konstrukcja dachu lub duża liczba kominów i okien dachowych może uniemożliwiać montaż. Dlatego w takim przypadku, panele fotowoltaiczne zostają osadzone na gruncie, z wykorzystaniem specjalnej konstrukcji.

Zanim tak się stanie, specjalista wybiera najmocniej nasłonecznione miejsce, aby instalacja fotowoltaiczna mogła osiągnąć maksymalną wydajność w produkcji energii elektrycznej. Wygenerowane nadwyżki są odprowadzane do publicznej sieci i magazynowane przez zakład energetyczny. Dzięki temu prosument (osoba, która wyprodukowała prąd ze słońca), może z nich korzystać w okresie zimowym. Panele fotowoltaiczne produkują znacznie mniej prądu w dni pochmurne, ale nigdy ich wydajność nie spada do zera. Główny składnik materiału, z którego są wykonane to kryształki krzemu. Gwarancja na sprawność paneli wynosi nawet 30 lat, co świadczy o ich wysokiej trwałości. Natomiast po zakończeniu okresu eksploatacji, można je poddać recyklingowi, co jest korzystne dla środowiska. Każdy panel jest ustawiony pod optymalnym kątem do padających promieni słonecznych, aby mógł pracować z maksymalną wydajnością.

W wyniku pochłaniania promieni przez panel, dochodzi do ruchu znajdujących się w nim elektronów. Dzięki temu powstaje
różnica potencjału
między
warstwami krzemowego półprzewodnika, a efekcie prąd stały. Jednak, aby zasilanie urządzeń elektrycznych było możliwe, wyprodukowana energia zostaje przesłana do inwertera (falownika), który przekształca ją w prąd zmienny – płynący w gniazdach elektrycznych. Moc inwertera jest dobierana adekwatnie do mocy instalacji, którą można rozbudować o kolejne moduły. Dlatego w takim przypadku, warto zamontować inwerter o podwyższonej mocy, aby uniknąć jego wymiany w przyszłości. Ważnym elementem instalacji jest dwukierunkowy licznik. Po podłączeniu i sprawdzeniu instalacji, zostaje on zamontowany przez zakład energetyczny w celu zliczania wprowadzonej i pobranej przez prosumenta energii elektrycznej do sieci publicznej. Dzięki temu możliwe jest poprawne rozliczenie z zakładem energetycznym. Wszystkie elementy zestawu fotowoltaicznego są połączone przewodami, a podłączenie do domowej instalacji najczęściej nie wymaga jej modyfikacji.

udostępnij artykuł dalej .

Poznaj szczegóły oferty

Czym jesteś zainteresowany?

Zaznacz przynajmniej jedną opcję

Podaj swoje dane:

Czytaj więcej

Czytaj więcej