Jak oszczędzać prąd? Z fotowoltaiką nie musisz!

19/04/2019

Autor: Sylwia Lewkowicz

3 minuty czytania

Opłaty za energię elektryczną są jednym z głównych wydatków ponoszonych przez gospodarstwa domowe, co więcej, z roku na rok zużywamy coraz więcej prądu. W ostatniej dekadzie konsumpcja prądu w przeciętnym domu w Polsce wzrosła nawet o 40%. Oprócz zużycia wzrasta też cena energii elektrycznej. Jak zmniejszyć swoje rachunki za prąd?

Jak oszczędzać prąd – jedno z najczęstszych zapytań

Zbyt duże rachunki za energię elektryczną są problemem wielu gospodarstw domowych. W stosunku do siły nabywczej w Polsce mamy jedne z najwyższych cen prądu w Europie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób wyraża chęć ograniczenia wydatków za energię. Jak oszczędzać prąd – to hasło co chwila wpisywane jest w wyszukiwarkę internetową. Jego popularność rośnie zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym lub po kolejnych doniesieniach o podwyżkach cen prądu.

Jak oszczędzać prąd, ale bez wyrzeczeń?

Wśród porad dostępnych w internecie znajdziemy między innymi takie jak wymiana sprzętu na energooszczędny, wyłączanie z kontaktu nieużywanego sprzętu elektronicznego czy wyłączanie zasilaczy. Wśród wskazówek znajdują się także bardziej restrykcyjne, których stosowanie często wiąże się z ograniczeniami jak np. rezygnacja z “prania wstępnego” czy też drastyczna redukcja korzystania z urządzeń zasilanych prądem. Niewielkie zmiany które wprowadzimy mogą zmniejszyć zużycie, a w konsekwencji obniżyć nasz rachunek o kilka złotych, jeśli jednak chcemy by kwota była naprawdę satysfakcjonująca potrzeba radykalnych zmian, które mogą znacząco wpłynąć na nasz komfort życia .

Z fotowoltaiką nie musisz się ograniczać

Słońce jest odnawialnym źródłem energii to znaczy takim, które występuje naturalnie, szybko się odnawia i jest niemal niewyczerpalne. Dzięki panelom fotowoltaicznym promienie słoneczne mogą być przekształcane w energię elektryczną, która zasili wszystkie urządzenia elektryczne. Prąd ze słońca jest darmowy, dlatego też przy precyzyjnie dobranej mocy instalacji, zapotrzebowanie gospodarstwa domowego na energię będzie całkowicie zaspokojone. Fotowoltaika pozwala ograniczyć pobór energii eklektycznej z sieci publicznej, daje niezależność od podwyżek cen prądu i umożliwia swobodne korzystanie z wszystkich urządzeń elektrycznych. Prosumenci, czyli właściciele elektrowni słonecznych, nie muszą martwić się rachunkami, ponieważ te wynoszą zaledwie kilka-kilkanaście złotych i są związane jedynie z opłatami dystrybucyjnymi oraz tymi na rzecz sprzedawcy.

O ile realnie może zmienić się rachunek za prąd dzięki instalacji fotowoltaicznej mówi Pan Adam, dla niego “nie jest dla niego ważne ile zarabia, ale to ile wydaje bez spadku komfortu życia”.

Koszty zużycia prądu w polskich domach stale rosną, co powoduje znaczne uszczuplenie domowego budżetu. Opłaty za energię elektryczną, zwłaszcza w okresie jesienno zimowym są jednym z największych wydatków gospodarstw domowych. Samo oszczędzanie prądu daje niewielkie oszczędności i często jest uciążliwe. Najlepszym sposobem by bez wyrzeczeń znacząco obniżyć swoje rachunki jest fotowoltaika.

udostępnij artykuł dalej .

Poznaj szczegóły oferty:
fotowoltaika, pompy ciepła

zostaw kontakt do siebie


    czytaj więcej

    czytaj więcej

    czytaj więcej

    czytaj więcej
    !