Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 – dowiedz się, jak to działa!

Zobacz

Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 – dowiedz się, jak to działa!

Zobacz
6 minut 54 sekund

Twoja instalacja – nasza odpowiedzialność – opinie Klientów o Columbus

Twoja instalacja – nasza odpowiedzialność – opinie Klientów o Columbus Columbus Energy Sylwia Lewkowicz Artykuły o fotowoltaice
Ocena 3.78
3.78 (27)
3.78
27
5

W Polsce zaufało nam już ponad 70 000 Klientów. Każdego dnia montujemy ponad 100 instalacji fotowoltaicznych. Na tak duże zainteresowanie ofertą firmy przekładają się przede wszystkim opinie Klientów o Columbus i polecenia zadowolonych użytkowników fotowoltaiki. 

11 zł za prąd dzięki instalacji fotowoltaicznej – opinie Klientów Columbus naszą najlepszą wizytówką

Swoją opinią o fotowoltaice podzielił się z nami Pan Stanisław, nasz klient z Bielska-Białej, który dzięki zamontowanej instalacji obniżył swoje rachunki z ponad 210 zł miesięcznie do ok. 11 zł. Instalacja o wielkości 2,9 kWp wystarcza, by wyprodukować wystarczającą ilość prądu, by pokryć całe zapotrzebowanie energetyczne domu. Dlaczego Pan Stanisław wybrał fotowoltaikę?

Po pierwsze, chodziło mi o obniżenie rachunków za energię elektryczną, które moim zdaniem były dość wysokie. – odpowiada.

Pan Stanisław jak sam mówi znalazł naszą ofertę w Facebooku, ale zanim zdecydował się na podpisanie umowy, sprawdził opinie innych Klientów o Columbus Energy w Internecie, zaufał nam i wie, że dobrze wybrał.

Dla Columbus nie ma instalacji niemożliwych

Columbus ma duże doświadczenie i nie boi się wymagających montaży – czego przykładem może być instalacja fotowoltaiczna na dachu zabytkowej kamienicy w Lęborku. By doszło do montażu, należało uzyskać zgodę od konserwatora zabytków. Przy montażu trzeba zwrócić szczególną uwagę na wrażliwą konstrukcję dachu i uwzględnić takie rozwiązania, by zachować naukowe, historyczne i artystyczne walory budynku. Na dachu kamienicy, której właścicielką jest Pani Grażyna, zostały zainstalowane panele fotowoltaiczne o mocy 3,77 kWp.

Jestem bardzo zadowolona z firmy Columbus, która od początku prowadziła mnie w jaki sposób mam korzystać z energii, w jaki sposób to będzie zamontowane. Odpowiadają na moje telefony, służą pomocą. I myślę, że ta firma… można na niej polegać!tak o współpracy z Columbus Energy wypowiada się Pani Grażyna.

Szybki, sprawny montaż od Columbus

Pan Władysław z Głogoczowa z kolei w swojej opinii zwraca uwagę na szybkość realizacji montażu. – Całą instalację zainstalowali w ciągu jednego dnia i jestem bardzo zadowolony z tego. Także obecnie rachunków nie płacimy w ogóle – od stycznia, do końca roku mam rachunki praktycznie zerowe. Nie płacę w ogóle. Oczywiście na rachunku pozostaną opłaty stałe, przy dobrze dopasowanej mocy instalacji do zapotrzebowania na energię elektryczną rachunki (zależnie od zakładu energetycznego) zmniejszą się do 10-30 zł miesięcznie. Za samą energię elektryczną nie będziemy już płacić – a instalacja spłaci się sama z oszczędności, które pojawią się już od pierwszego miesiąca użytkowania instalacji.

Columbus – strzał w dziesiątkę!

Kolejnym z Klientów, który postanowił się podzielić z nami swoją opinią jest Pan Darek z Dębicy. Co było głównym kryterium, którym kierował się przy wyborze firmy fotowoltaicznej?

– Poszukiwałem firmy, która spowoduje coś takiego, że będę mógł wziąć te panele powiedzmy w ratach, a te rachunki będą na wysokości rachunków za prąd. Takie były moje oczekiwania. U mnie w budżecie domowym się nic nie zmieniło, że zapłacę coś więcej, wręcz odwrotnie. – odpowiada.

Pan Darek zwrócił szczególną uwagę również na szybkość montażu oraz profesjonalizm konsultantów, którzy niezwłocznie zajęli się wszystkimi formalnościami niezbędnymi do uruchomienia instalacji. – Decyzja moja była no, w niecałą dobę. Natomiast to, co się później zadziało to było fenomenalne, ponieważ w kilka dni ja te panele miałem. I kolejna rzecz, która mnie przekonała, i to w tym serwisie, za co chylę czoła, widać, to jest właśnie ta obsługa. Mnie nic nie interesowało z załatwieniem dokumentacji – ja tylko na mailach otrzymywałem do wiadomości pewne, że tak powiem, informacje, żeby wiedzieć, co się dzieje. Trwało to (…) około 6 godzin, sprawnie bardzo, kulturalnie, czysto. Totalnie trafiłem w dziesiątkę! – mówi o współpracy z Columbus Pan Darek.

Zresztą, posłuchajcie sami.

Columbus – śpij spokojnie dzięki gwarancji na lata

Pan Paweł z Wieliczki od zawsze doskonale zdawał sobie sprawę z szeregu zalet, jakie oferuje instalacja fotowoltaiczna. Decyzję o jej montażu podjął już rok po budowie swojego nowego domu, kiedy okazało się, że rachunki za prąd regularnie przekraczają próg 330 złotych za miesiąc. Chciał mieć jednak pewność, że firma, którą wybierze będzie zapewniać długą gwarancję na pracę jego instalacji – właśnie dlatego przekonała go oferta Columbus! 

To, że to działa to już w to nie wątpiłem. (…) Chodziło mi tylko o sam fakt użytkowania – na ile to właściwie wytrzyma itd., więc jedna z takich bardzo istotnych rzeczy, które firma zadeklarowała, to że jest gwarancja. – mówi o swojej decyzji. 

Na domu Pana Pawła w Wieliczce zamontowaliśmy instalację o mocy 5,75 kWp. Chcesz poznać jego opinię o fotowoltaice po trzech latach od jej uruchomienia? Możesz posłuchać jej poniżej:

Połącz wydajność i estetykę dzięki fotowoltaice od Columbus

Pan Mariusz to kolejny prosument, który docenił profesjonalizm i bogate portfolio, jakim może pochwalić się Columbus. Co ciekawe, przez długi okres był on sceptycznie nastawiony do instalacji fotowoltaiki. – Słyszałem wiele o korzyściach płynących z tego rozwiązania, ale fakt montażu paneli na dachu, kolejnych przewodów, listew rozciąganych po elewacji, kucia czy wiercenia w ścianach i montażu różnych urządzeń roztaczał przede mną dość destrukcyjne wizje.

Dopiero po spotkaniu z przedstawicielem Columbus, Pan Mariusz zyskał pewność, że montaż zostanie przeprowadzony jak najmniej inwazyjnymi metodami, a jego nieruchomość nadal będzie prezentować się niezwykle estetycznie. Jak przyznaje teraz, jego początkowe obawy były całkowicie nieuzasadnione. – Muszę stwierdzić, że na moim domu oprócz paneli nie widać żadnych listew czy przewodów. Wszystko zostało doskonale zamaskowane tak, że wizerunek domu nie ucierpiał w żaden sposób (w innych firmach nie zawsze tak bywa). Dodatkowo otrzymałem fachową instrukcję co do obsługi i korzystania z fotowoltaiki.

Podobne opinie, co do wysokiej estetyki montażu nie są rzadkością. Dlaczego? Wszystkie nasze instalacje wykonywane są przez certyfikowanych instalatorów, według ściśle określonych standardów montażowych. Posiadamy własne centrum szkoleniowe, gdzie nasi pracownicy stale doskonalą swoje umiejętności. Co więcej, przykładamy dużą wagę do samych komponentów. Wysoka jakość składowych instalacji to nie tylko solidna konstrukcja która przetrwa lata, ale także estetyczne elementy wykończenia, odporne na warunki atmosferyczne.

Columbus – lata doświadczenia i dziesiątki tysięcy wykonanych instalacji

Dlaczego prosumenci tak chętnie wybierają usługi oferowane przez Columbus? Kolejny z naszych Klientów, Pan Bronisław z Dębicy, uważa, że decydującym czynnikiem jest bogate doświadczenie firmy. On również – przed podjęciem decyzji o tym, komu powierzy montaż swojej instalacji fotowoltaicznej – dokładnie porównał oferty wielu podmiotów. Zwycięzca był tylko jeden!

Po przeglądaniu stron internetowych innych firm, czytając po prostu historię i doświadczenie wybrałem Columbus. – argumentuje Pan Bronisław.

Inwestycja w fotowoltaikę sprawiła, że zapotrzebowanie energetyczne gospodarstwa domowego Pana Bronisława jest całkowicie pokrywane przez ekologiczną energię ze słońca! Dzięki temu, nasz Klient nie musi z obawami obserwować rosnących cen prądu.

Jesteśmy dumni z faktu, że zaufał nam tak dużo osób i cieszymy się z wszystkich pozytywnych opinii o Columbus. Zadowolenie Klientów i korzyści, jakie płyną z posiadania przez nich paneli fotowoltaicznych są dla nas najważniejsze. Chcesz wiedzieć, czy instalacja fotowoltaiczna jest dla Ciebie? Skorzystaj z naszego kalkulatora i oblicz opłacalność fotowoltaiki w Twoim domu.

Oceń ten artykuł

powiązane artykuły
czytaj bloga
Fotowoltaika – opinie na temat instalacji
Fotowoltaika – opinie na temat instalacji
Opinie na temat fotowoltaiki są na ogół bardzo pozytywne. Doceniają ją głównie posiadacze instalacji, którzy odczuli korzyści związane z inwestycją. Fotowoltaika jako odnawialne źródło energii ma dobre opinie nie tylko wśród oszcz...
Jaka moc instalacji fotowoltaicznej pokryje moje zapotrzebowanie?
Jaka moc instalacji fotowoltaicznej pokryje moje zapotrzebowanie?
Zanim przystąpimy do montażu instalacji fotowoltaicznej, najważniejszy jest właściwy dobór mocy systemu. W przypadku gospodarstw domowych moc fotowoltaiki powinna być dobrana tak, by wyprodukowana w ciągu roku energia nie przekraczała ro...
Instalacja fotowoltaiczna – jak działa?
Instalacja fotowoltaiczna – jak działa?
Wszystkie urządzenia elektryczne w domu, czy firmie potrzebują energii, żeby działać. Prąd można pobierać z sieci energetycznej, ale można też produkować go samemu, dzięki własnej instalacji fotowoltaicznej. Z czego składa się i ja...
Fotowoltaika – od czego zależy cena instalacji paneli fotowoltaicznych
Fotowoltaika – od czego zależy cena instalacji paneli fotowoltaicznych
Na cenę instalacji fotowoltaicznej składa się wiele czynników, między innymi moc systemu, rodzaj inwertera czy specyfika dachu. Bez analizy wszystkich elementów, nie można jednoznacznie stwierdzić ile będzie kosztować elektrownia słone...
Opłacalność fotowoltaiki w Polsce – liczba instalacji paneli fotowoltaicznych dynamicznie rośnie
Opłacalność fotowoltaiki w Polsce – liczba instalacji paneli fotowoltaicznych dynamicznie rośnie
Łączna moc wszystkich instalacji fotowoltaicznych w Polsce na koniec września 2020 wyniosła 3144,6 MW. To oznacza wzrost rok do roku o 278%. Można powiedzieć, że to dobry wynik, ale wiemy, że może być jeszcze lepszy! Opłacalność fo...
B plus B i Fabryka Rowerów – te firmy korzystają już z instalacji fotowoltaicznej. Dowiedz się, dlaczego zainwestowali.
B plus B i Fabryka Rowerów – te firmy korzystają już z instalacji fotowoltaicznej. Dowiedz się, dlaczego zainwestowali.
Na pytanie, czy instalacja fotowoltaiczna dla biznesu to opłacalny pomysł, odpowiedzi mogą udzielić przede wszystkim właściciele firm, którzy są posiadaczami fotowoltaiki. Zdając sobie sprawę, że nie każdy ma znajomego przedsi...
Fotowoltaika dofinansowanie 2024 – jak uzyskać dotacje do instalacji OZE?
Fotowoltaika dofinansowanie 2024 – jak uzyskać dotacje do instalacji OZE?
Odnawialne źródła energii to najprostszy sposób na obniżenie rachunków za prąd i ochronę środowiska. Popularność fotowoltaiki rośnie z roku na rok. Do niedawna nieznana, dziś zasila tysiące polskich gospodarstw. Dużą zachętę dla...
zapytaj o ofertę
Columbus