Kariera Blog Relacje inwestorskie
PL

Panele fotowoltaiczne na zabytkowej kamienicy w Lęborku


Czy w zabytkowym budynku można zainstalować ogniwa fotowoltaiczne? Oczywiście, że tak! Nasza elektrownia fotowoltaiczna właśnie stanęła na dachu zabytkowej kamienicy u Pani Grażyny z Lęborka. W dni słoneczne instalacja zaspokoi wszystkie potrzeby energetyczne mieszkańców budynku.

Panele fotowoltaiczne na obiektach zabytkowych

Priorytetem we wszystkich działaniach remontowych czy instalacyjnych dotyczących obiektów wpisanych do rejestru zabytków jest zachowanie ich historycznych, artystycznych lub naukowych walorów. Dlatego też prowadzenie robót budowlanych przy obiekcie zabytkowym wymaga uzyskania odpowiedniej zgody wydanej przez właściwego wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Fotowoltaika na kamienicy

Pani Grażyna zgłosiła się do nas, ponieważ była zainteresowana instalacją fotowoltaiki na dachu swojej kamienicy. Tego typu praca wymagała od nas umiejętności postępowania z tak wrażliwą konstrukcją, jaką jest obiekt zabytkowy. Z chęcią podjęliśmy się wyzwania, jakim było przeprowadzenie prac na kamienicy. Do każdej realizacji podchodzimy w sposób kompleksowy, nie inaczej było i w tym przypadku. Zanim przystąpiliśmy do prac, należało załatwić wszelkie pozwolenia na montaż instalacji na dachu zabytkowego budynku. Po uzyskaniu zgody od konserwatora zabytków i pod jego okiem uruchomiliśmy instalację fotowoltaiczną o mocy 3,77 kWp.

Kompleksowa realizacja to zadowolony Klient

Montaż paneli fotowoltaicznych, zwłaszcza na obiektach zabytkowych czy specjalnego przeznaczenia, może wymagać szeregu zgód i zezwoleń. Nasza firma, oprócz dostarczania najwydajniejszej technologii i samego montażu, załatwia za Klientów wszelkie formalności, nawet te najbardziej problematyczne i czasochłonne. Na każdym etapie służymy pomocą. Przekonała się o tym Pani Grażyna, u której instalacja już produkuje prąd.

Nie masz jeszcze fotowoltaiki? Zamów spotkanie z doradcą energetycznym

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego darmowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.