Kariera Blog Relacje inwestorskie
PL

Fotowoltaika praca Kraków, Warszawa, Gdańsk i cała Polska


Branża OZE stwarza szerokie perspektywy zatrudnienia i zarobków. Z danych Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej (IRENA) wynika, że zdecydowanie najwięcej miejsc pracy tworzy sektor fotowoltaiki. Zatrudnienie w energetyce odnawialnej kształtowane jest m.in. przez rozwój przemysłu, postęp w technologii czy regionalne trendy. Czym charakteryzuje się praca w fotowoltaice?

Fotowoltaika – największy pracodawca rynku OZE

Następstwem zwiększania udziału OZE w miksie energetyczyn są nowe perspektywy rozwoju rynku pracy. Branża odnawialnych źródeł energii stwarza miejsca pracy dla ponad 11 mln osób na całym świecie, z czego największym pracodawcą jest sektor fotowoltaiki. Obok transformacji energetycznej, również mechanizmy wsparcia, np. przyjęty przez rząd w ramach nowelizacji ustawy OZE projekt pakietu prosumenckiego, program “Mój prąd” czy ulga termomodernizacyjna mogą w najbliższym czasie odegrać kluczową rolę w zwiększeniu zatrudnienia na rynku fotowoltaiki w Polsce.

Fotowoltaika praca

Głównym motorem napędowym w sektorze fotowoltaicznym są Klienci, którzy coraz częściej decydują się na własną elektrownię słoneczną. Do lipca 2019 roku Columbus Energy zamontował na dachach polskich domów ponad 100 000 paneli słonecznych,  instalacje te generują 32,5 MW energii elektrycznej. Przez 3 lata rozwinęliśmy się aż o 2300%, dlatego wykorzystując potencjał rynku fotowoltaiki i stale podnosząc poziom naszych usług, sukcesywnie rozbudowujemy naszą organizację zatrudniając coraz więcej osób. 

Fotowoltaika – praca dla każdego?

Branża fotowoltaiki ma duże zapotrzebowanie na pracowników. Pracę znajdą zarówno doświadczeni i wysoko wykwalifikowani specjaliści, ale i świeżo upieczeni absolwenci studiów technicznych. Fotowoltaika to także duża ilość miejsc w obszarze budowy, montażu instalacji, czy obsługi magazynu. W sferze zatrudnienia OZE pracę mogą zyskać specjaliści wielu dziedzin.

Obecnie rynek dostarcza także szereg szkoleń pozwalających na rozwój kompetencji przygotowujących do pracy w obszarze fotowoltaiki.  Branża OZE stwarza wiele możliwości rozwoju zawodowego, o czym przekonało się już wielu naszych pracowników. 

“Jestem bardzo zadowolona z pracy. Jeśli zależy Ci na własnym rozwoju zawodowym, chcesz zdobyć ciekawe doświadczenie, jesteś przebojowy i nie boisz się nowych wyzwań to Columbus Energy w 100% spełni twoje oczekiwania. Polecam!”

~Werona

Columbus Energy oferuje szeroki wachlarz stanowisk i transparentne ścieżki karier. Na terenie całej Polski poszukujemy zarówno doradców energetycznych jak i ekip instalatorów. Instalatorzy z uprawnieniami elektrycznymi mogą liczyć na stałą liczbę zleceń, blisko miejsca swojego zamieszkania. Ich zaangażowanie i praca wspierana jest przez Dział Wsparcia Sprzedaży. W naszym biurze stacjonarnym pracę znajdą pracownicy administracyjni czy osoby zajmujące się komunikacją z Klientem.

fotowoltaika praca
Anna Żarczyńska – Specjalista ds. Rekrutacji

“Na stanowiska handlowe szukamy osób z doświadczeniem w sprzedaży bezpośredniej, posiadające zdolności negocjacyjne. Które są otwarte, komunikatywne, nie bojące się wyzwań i co ważne są dyspozycyjne oraz nastawione na pracę mobilną. Jako konsultantów poszukujemy osób, które mają łatwość nawiązywania relacji w komunikacji pośredniej – telefonicznej. Cenimy kandydatów z pozytywną energią, którzy szybko odnajdą się w naszej kulturze organizacyjnej.”

 

 

Praca fotowoltaika – co oferuje Columbus Energy?

Jesteśmy otwarci na potrzeby i uwagi pracowników. Oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie, a także bonusy finansowe uzależnione od wyników. Dbamy by każdy zespół miał niezbędne narzędzia oraz komfortowe warunki do pracy. Pracownicy otrzymują sprzęt, materiały oraz wsparcie szkoleniowe, logistyczne i wdrożeniowe. Stawiamy na poszerzanie wiedzy technicznej, ale i umiejętności miękkich, także na szkoleniach zewnętrznych. W roku 2018 pracownicy przeszli kurs o nazwie “Współpraca i komunikacja w zespole w obliczu wprowadzania zmian oraz jej wpływ na sprzedaż i obsługę Klientów”.

Bardzo ważne jest dla nas zadowolenie pracowników. Stawiamy na dobrą atmosferę, którą tworzy zgrany zespół ludzi. Chcąc stworzyć przyjazne warunki organizujemy eventy,  spotkania integracyjne, wigilie dla wszystkich pracowników, a w 2019 roku na 5-lecie firmy zorganizowaliśmy rodzinny piknik na ponad 700 osób!

“Lubię swoją pracę w Columbusie! Za co?
– za super atmosferę,
– za dobre warunki pracy,
– za brak nudy,
– za tempo, talent i troskę, którą otrzymujemy i którą się dzielimy.
Bez wahania przyszłabym tu jeszcze raz.”

~ Kremówka

Fotowoltaika – praca z możliwościami

Columbus Energy to organizacja świadomie stawiająca na rozwój. Dajemy szansę i wspieramy pracowników w realizacji ich celów zawodowych. Doceniając zaangażowanie pomagamy właściwie kreować indywidualną ścieżkę kariery pracownika oferując szerokie możliwości awansu, a także możliwość zmiany stanowiska na te odpowiadające jego wymaganiom i predyspozycjom. 

“Pracuje niecałe 2 lata. Atmosfera i ludzie w Columbusie są naprawdę świetne, ale to w miejscu pracy nie wszystko co się liczy, bo już pracowałam w miejscach w których było się tylko i wyłącznie dla ludzi. Od momentu startu jestem już w drugim dziale i na trzecim stanowisku. Zaczynałam jak wielu od kontaktu telefonicznego z Klientem, tu to prawdziwa wylęgarnia talentów. W poprzedniej firmie zatrudniało się tylko osoby z zewnątrz zwłaszcza na wyższe stanowiska, tu daje się szansę swoim pracowników i jest dużo osób co tak zmieniło stanowiska dzięki swojemu zaangażowaniu i dzięki predyspozycjom. Dlatego jak wahasz się czy tu iść nawet na niższe stanowisko niż Twoje ambicje to uważam że warto bo jak się wykażesz to szybko pójdziesz dalej.”

~Ann 

Fotowoltaika – rekrutacja przyjazna kandydatom

Columbus Energy należy do koalicji Przyjazna Rekrutacja. Oznacza to m.in., że sprawnie komunikujemy się z kandydatami, każdorazowo udzielamy informacji zwrotnej, dbamy o bezpieczeństwo danych osobowych i odnosimy się z szacunkiem do każdej osoby biorącej udział w procesie rekrutacji.

Zastanawiasz się, jak wygląda rekrutacja? Prześledź krok po kroku cały proces na naszej stronie, na której prezentujemy także krótki poradnik, z którego dowiesz się  jak przygotować się do rozmowy.

Nie masz jeszcze fotowoltaiki? Zamów spotkanie z doradcą energetycznym

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego darmowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.