Kariera Blog Relacje inwestorskie
PL

“Słoneczna Żywiecczyzna” – dotacje na fotowoltaikę z Columbus Energy


Projekt „Słoneczna Żywiecczyzna” obejmuje działania związane z budową instalacji służących do wytwarzania energii elektrycznej lub cieplnej z odnawialnych źródeł w budynkach mieszkalnych na terenie 10 Gmin Powiatu Żywieckiego. Columbus Energy został podmiotem obsługującym dotacje z programu. 

“Słoneczna Żywiecczyzna” – cel projektu

Główną ideą dotacji na fotowoltaikę i pompy ciepła w gminach powiatu Żywieckiego jest zwiększenie produkcji energii ze źródeł odnawialnych, a w konsekwencji redukcja niskiej emisji. 

Dzięki integracji rozporoszonych źródeł wytwórczych w jedną Wirtualną Elektrownię, inwestycje w instalacje OZE mają przyczynić się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa energetycznego na obszarze projektu.  Działanie to prowadzone jest w ramach strategii działania Klastra „Żywiecka Energia Przyszłości”, którego Liderem jest Związek Międzygminny ds. Ekologii. 

“Słoneczna Żywiecczyzna” – dla kogo?

O dotację z programu “Słoneczna Żywiecczyzna” mogą ubiegać się osoby fizyczne będące właścicielami, współwłaścicielami lub użytkownikami wieczystymi nieruchomości położonych na terenie gmin uczestniczących w projekcie. Wnioskodawca nie może posiadać zaległych zobowiązań finansowych z tytułu podatków, opłat lokalnych i innych należności wobec gminy. Instalacja może być wykonana dla budynku, który został oddany do użytkowania nie później niż 30.06.2020r.

Gminy należące do Związku Międzygminnego ds. Ekologii (ZMGE), które mogą skorzystać z dotacji to:

+ 430 inwestycji obejmującej Grantobiorców z całego Obszaru Projektu (składających deklaracje online).

“Słoneczna Żywiecczyzna” – co obejmuje projekt?

Projekt obejmuje budowę 2228 instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy elektrycznej 10,6 MW oraz 772 instalacje pomp ciepła o łącznej mocy cieplnej 13,6 MW. 

W ramach projektu mieszkańcy Żywiecczyzny będą mogli otrzymać dofinansowanie do inwestycji na fotowoltaikę oraz na pompy ciepła: 

Wykonawcą może zostać jedynie firma zatwierdzona przez gminę. Termin zakończenia projektu został ustalony na 30.09.2021

Wybierz Columbus Energy i skorzystaj z dotacji na instalację OZE w ramach programu “Słoneczna Żywiecczyzna”. 

Osoba do kontaktów z Grantobiorcami:

Mirosław Kliś tel. 732080912

Możesz również skorzystać z naszego formularza kontaktowego, który znajduje się poniżej.

Nie masz jeszcze fotowoltaiki? Zamów spotkanie z doradcą energetycznym

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego darmowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.