4 minut 9 sekund

Instalacje od Columbus Energy dostarczają już 86 MW mocy OZE

Rok 2019 dla Columbus Energy to dynamiczny rozwój organizacji i umacnianie pozycji lidera rynku nowoczesnej energetyki w Polsce.  Do tej pory zaufało nam ponad 14 tys. rodzin i przedsiębiorców, których instalacje przekładają się na 86 MW mocy OZE. Co składa się na sukces Columbus Energy?

Bezpieczny łańcuch dostaw

Ostatnie lata pozwoliły nam na stworzenie bezpiecznego i spójnego łańcucha dostaw. Bezpośrednie kontakty z dostawcami pozwalają nam na zapewnienie ciągłości dostaw i utrzymanie bezpiecznego stanu zapasów. Dzięki temu nawet w sytuacjach kryzysowych na rynku, nie mamy przestoju. 

Dzięki dobrym relacjom biznesowym w 2019 roku podpisaliśmy kontrakt, który gwarantuje Columbus Energy wyłączność na zakup i dystrybucję wysokowydajnych ogniw słonecznych MWT marki Sunport Power.

Niezależność od stanu gospodarki

Rok 2019 był wyjątkowo korzystnym dla branży OZE ze względu na oferowane dotacje jak program Mój Prąd (dziś istnieje jego nowa odsłona: Program Mój Prąd 6.0). Ponadto ulga termomodernizacyjna dała możliwość odliczenia inwestycji w fotowoltaikę. Do tej pory udało nam się zamontować ponad 190 tysięcy paneli fotowoltaicznych. Nas cieszy przede wszystkim fakt, że przez ostatnie lata zdążyliśmy wypracować model funkcjonowania organizacji niezależnie od dostępności dotacji. Dzięki temu, dzisiaj jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz dalszej transformacji energetycznej kraju.

Kadra wykwalifikowanych specjalistów

Każda nowa inwestycja oznacza również nowe miejsca pracy. Przez ostatni rok organizacja znacząco się powiększyła. Zespół Columbus Energy to ponad 1 500 pracowników, współpracowników i instalatorów w całej Polsce.  Naszym atutem jest kadrą wykwalifikowanych specjalistów i ekspertów, dzięki którym możemy zaoferować naszym klientom fachową obsługę i ciągłość montażu. Ich zasługą jest też to, że dziś co 6 minut w Polsce powstaje nowa instalacja od Columbus Energy!

Stabilność finansowa

Stabilność finansowa przedsiębiorstwa jest warunkiem zrównoważonego rozwoju. Wypracowany przez nas w 2019 roku przychód na poziomie 211 mln zł zapewnia bezpieczeństwo funkcjonowania całej organizacji, między innymi  poprzez zabezpieczenie płac, płynności dostaw i zapewnienie terminowości montaży. 

Nowe inwestycje

Miniony rok okazał się szczególny dla Columbus Energy także z punktu widzenia ważnych decyzji strategicznych. Jesteśmy w trakcie realizacji farm fotowoltaicznych, dzięki czemu ponad połowa dotychczas zakupionych 25,5 MW jest już w trakcie przyłączania do sieci. W 2020 roku planujemy rozpocząć budowę kolejnych farm o łącznej mocy ponad 100 MW, a także wejście w branżę cieplną, czyli poszerzenie oferty Columbus Energy o sprzedaż i montaż pomp ciepła, oraz dzięki inwestycji w Nexity, wejście w branżę e-mobility. 

Jak 86 MW mocy OZE wpływa na środowisko?


Osiągnięcie 86 MW mocy z odnawialnych źródeł energii (OZE) przez instalacje Columbus Energy to znaczący krok w kierunku ochrony środowiska i transformacji energetycznej Polski. Taka ilość zielonej energii przynosi liczne korzyści ekologiczne, które mają realny wpływ na naszą planetę i społeczeństwo.

Redukcja emisji CO₂
Dzięki instalacjom dostarczającym 86 MW mocy, możliwe jest uniknięcie emisji dziesiątek tysięcy ton dwutlenku węgla rocznie. W porównaniu z energią produkowaną przez konwencjonalne elektrownie węglowe, fotowoltaika nie emituje żadnych gazów cieplarnianych w trakcie eksploatacji. Szacuje się, że dzięki tej mocy można zredukować emisje CO₂ o około 70–80 tysięcy ton rocznie, co jest równoważne z posadzeniem ponad 3,5 miliona drzew.

Zmniejszenie śladu węglowego gospodarstw domowych
Instalacje fotowoltaiczne umożliwiają właścicielom domów i firm korzystanie z czystej energii, co zmniejsza ich zależność od paliw kopalnych. Dzięki temu każdy użytkownik przyczynia się do redukcji swojego indywidualnego śladu węglowego, co w skali kraju daje imponujące rezultaty.

Ochrona zasobów naturalnych
Wykorzystanie energii słonecznej zamiast konwencjonalnych źródeł pozwala oszczędzać cenne zasoby naturalne, takie jak węgiel, ropa naftowa czy gaz ziemny. Produkcja zielonej energii nie wiąże się z wydobyciem surowców, które degradują środowisko, ani z zanieczyszczaniem wód czy gleby.

Poprawa jakości powietrza
Zmniejszenie emisji zanieczyszczeń atmosferycznych, takich jak pyły, tlenki azotu czy dwutlenek siarki, pozytywnie wpływa na zdrowie ludzi oraz ekosystemy. Każda megawatogodzina energii wyprodukowana przez instalacje OZE zamiast tradycyjnych elektrowni przyczynia się do poprawy jakości powietrza w Polsce.

Porównanie skali oddziaływania
86 MW mocy to energia, która może zasilić rocznie nawet 30–40 tysięcy gospodarstw domowych. To pokazuje, jak istotna jest skala działania Columbus Energy w tworzeniu bardziej zrównoważonego systemu energetycznego. Dzięki takim instalacjom nie tylko chronimy środowisko, ale także wspieramy rozwój czystszej przyszłości dla kolejnych pokoleń.

Dzięki wdrożeniu instalacji dostarczających 86 MW zielonej energii, Columbus Energy udowadnia, że ochrona środowiska i rozwój technologii OZE mogą iść w parze. Każda inwestycja w fotowoltaikę to krok w stronę lepszego świata – dla nas i dla naszej planety.

Oceń ten artykuł

powiązane artykuły
czytaj bloga
Cena fotowoltaiki – jak zmniejszyć koszt instalacji fotowoltaicznej?
Cena fotowoltaiki – jak zmniejszyć koszt instalacji fotowoltaicznej?
Na cenę instalacji fotowoltaicznej składa się wiele czynników, między innymi moc systemu, rodzaj inwertera czy specyfika dachu. Bez analizy wszystkich elementów, nie można jednoznacznie stwierdzić ile będzie kosztować elektrowni...
Columbus Energy  S.A . zwiększa  przychody i umacnia pozycję rynkową
Columbus Energy S.A . zwiększa przychody i umacnia pozycję rynkową
Columbus Energy S.A., Spółka notowana na rynku NewConnect, liderem mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce, zakończyła pierwsze półrocze 2018 r. skonsolidowanym zyskiem netto sięgającym 1,51 mln zł, a jej przychody z działalno�...
Fotowoltaika – opinie na temat instalacji, które poruszają Polaków
Fotowoltaika – opinie na temat instalacji, które poruszają Polaków
Hasło fotowoltaika opinie jest wpisywane w wyszukiwarce Google około 400 razy w miesiącu (pomijamy te, które dotyczą poszczególnych marek i firm). Opinie na temat fotowoltaiki są na ogół bardzo pozytywne...
Jaka moc instalacji fotowoltaicznej pokryje moje zapotrzebowanie?
Jaka moc instalacji fotowoltaicznej pokryje moje zapotrzebowanie?
Zanim przystąpimy do montażu instalacji fotowoltaicznej, najważniejszy jest właściwy dobór mocy systemu. W przypadku gospodarstw domowych moc fotowoltaiki powinna być dobrana tak, by wyprodukowana w ciągu roku energia nie przekrac...
Piec na zrębki – skuteczne ogrzewanie domu
Piec na zrębki – skuteczne ogrzewanie domu
Piece na zrębki drzewne cechują się wysoką efektywnością oraz ekologiczną pracą, podczas której wytwarzana jest energia cieplna. Działają niemalże bezobsługowo, dzięki zautomatyzowanemu sterowaniu (zapalanie, podawanie paliw...
Powietrzna pompa ciepła – dlaczego nie jest dla każdego?
Powietrzna pompa ciepła – dlaczego nie jest dla każdego?
Wykorzystanie ciepła z powietrza to najłatwiejszy i najtańszy sposób na ogrzewanie domu i wody użytkowej. Z tego powodu powietrzne pompy ciepła cieszą się coraz większym powodzeniem.  Poniżej prezentujemy odpowiedzi na najc...
Ulga termomodernizacyjna a fotowoltaika w 2025 – czym jest i kiedy można z niej skorzystać?
Ulga termomodernizacyjna a fotowoltaika w 2025 – czym jest i kiedy można z niej skorzystać?
Ulga termomodernizacyjne obowiązuje od 2019 r. Jest ona przeznaczona dla właścicieli i współwłaścicieli istniejących budynków jednorodzinnych. W ramach wsparcia remontujący domy mogą odliczyć od podatku, wydatki poniesione na ...
zapytaj o ofertę
Columbus