Kariera Blog Relacje inwestorskie
PL

Taryfa G11 – dla kogo i kiedy warto ją wybrać?


Taryfa G11 jest najczęściej wybieraną opcją przez odbiorców indywidualnych. Popularność taryfy G11 wynika z jej uniwersalności, bowiem cena energii elektrycznej we wszystkie godziny i dni w tygodniu jest stała. Dla kogo G11 jest odpowiednia i kiedy warto ją wybrać?

Taryfa G11 – dla kogo?

Utarło się przekonanie, że grupa taryfowa G przeznaczona jest głównie dla gospodarstw domowych, tymczasem jej odbiorcami mogą być również inne podmioty. Maksymalna moc poboru w taryfie G nie może przekraczać 40 kW.

Do grupy taryfowej G11 kwalifikowani są odbiorcy pobierający energię elektryczną na potrzeby:

Kiedy warto wybrać taryfę G11?

Taryfa G11 to jednostrefowe rozliczenie, oznacza to, że przez całą dobę, 7 dni w tygodniu obowiązuje jedna strefa czasowa i jedna stawka z kilowatogodzinę (kWh). Jest to najprostsza taryfa, ponieważ nie ma w niej podziału jak w przypadku G12 na strefy czasowe z różną stawką. Taryfa G11 przeznaczona dla domów, w których zużycie prądu jest stałe i ciężko jest określić w jakich godzinach pobór energii jest największy oraz w przypadku jeśli nie ma możliwości zaplanowania używania energochłonnych urządzeń w godzinach wieczornych. Należy również pamiętać, że taryfa G11 nie jest najlepszym wyborem dla rodzin wykorzystujących prąd do celów grzewczych.

Taryfa G11 dla firm

Taryfy prądu z grupy G są taryfami przeznaczonymi w szczególności dla klientów indywidualnych, istnieje jednak możliwość pozostania w G11 w przypadku niektórych rodzajów działalności gospodarczej. Jeśli w budynku mieszkalnym zarejestrowana jest działalność, ale nie są w nim przyjmowani klienci, ani nie są prowadzone z nimi rozliczenia, można nadal korzystać z taryfy G11.

taryfa g11

Nie masz jeszcze fotowoltaiki? Zamów spotkanie z doradcą energetycznym

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego darmowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.