Taryfa G11 - dla kogo i kiedy warto ją wybrać?

17/04/2019

Autor: Sylwia Lewkowicz

2 minuty czytania

taryfa g11

Taryfa G11 jest najczęściej wybieraną opcją przez odbiorców indywidualnych. Popularność taryfy G11 wynika z jej uniwersalności, bowiem cena energii elektrycznej we wszystkie godziny i dni w tygodniu jest stała. Dla kogo G11 jest odpowiednia i kiedy warto ją wybrać?

Taryfa G11 – dla kogo?

Utarło się przekonanie, że grupa taryfowa G przeznaczona jest głównie dla gospodarstw domowych, tymczasem jej odbiorcami mogą być również inne podmioty. Maksymalna moc poboru w taryfie G nie może przekraczać 40 kW.

Do grupy taryfowej G11 kwalifikowani są odbiorcy pobierający energię elektryczną na potrzeby:

  • gospodarstw domowych,
  • pomieszczeń gospodarczych związanych z prowadzeniem gospodarstw domowych,
  • lokali o charakterze zbiorowego mieszkania jak np. internaty, akademiki, plebanie, jednostki penitencjarne i wojskowe, hotele robotnicze, domy opieki społecznej, domy dziecka itd. (jeśli nie jest w nich prowadzona działalność gospodarcza),
  • domków letniskowych, kempingowych, altan,
  • mieszkań rotacyjnych i mieszkań pracowników placówek dyplomatycznych,
  • oświetlenia w budynkach mieszkalnych, zasilania dźwigów w bud. mieszkalnych,
  • węzłów cieplnych i hydrofornii będących w zakresie administracji domów mieszkalnych,
  • garaży indywidualnych odbiorców (jeśli nie jest w nich prowadzona działalność gospodarcza).

Kiedy warto wybrać taryfę G11?

Taryfa G11 to jednostrefowe rozliczenie, oznacza to, że przez całą dobę, 7 dni w tygodniu obowiązuje jedna strefa czasowa i jedna stawka z kilowatogodzinę (kWh). Jest to najprostsza taryfa, ponieważ nie ma w niej podziału jak w przypadku G12 na strefy czasowe z różną stawką. Taryfa G11 przeznaczona dla domów, w których zużycie prądu jest stałe i ciężko jest określić w jakich godzinach pobór energii jest największy oraz w przypadku jeśli nie ma możliwości zaplanowania używania energochłonnych urządzeń w godzinach wieczornych. Należy również pamiętać, że taryfa G11 nie jest najlepszym wyborem dla rodzin wykorzystujących prąd do celów grzewczych.

Taryfa G11 dla firm

Taryfy prądu z grupy G są taryfami przeznaczonymi w szczególności dla klientów indywidualnych, istnieje jednak możliwość pozostania w G11 w przypadku niektórych rodzajów działalności gospodarczej. Jeśli w budynku mieszkalnym zarejestrowana jest działalność, ale nie są w nim przyjmowani klienci, ani nie są prowadzone z nimi rozliczenia, można nadal korzystać z taryfy G11.

taryfa g11

udostępnij artykuł dalej .

Poznaj szczegóły oferty

Czym jesteś zainteresowany?

Zaznacz przynajmniej jedną opcję

Podaj swoje dane:

Czytaj więcej

Czytaj więcej