Fotowoltaika - Warszawa adaptuje się do zmian klimatu

14/07/2019

Autor: Sylwia Lewkowicz

5 minut czytania

fotowoltaika warszawa

Fotowoltaika zapewnia wiele
korzyści
ekonomicznych i ekologicznych. Zalety tego rozwiązania docenili mieszkańcy Warszawy, którzy dzięki korzystnemu finansowaniu czy możliwości odliczenia inwestycji od podstawy podatku coraz częściej decydują się na instalację do produkcji darmowego prądu ze słońca.

Fotowoltaika w Warszawie to same zalety!

Popularność fotowoltaiki w Warszawie spowodowana jest tym, że jako odnawialne źródło energii oprócz tego, że jest ekonomiczna i ekologiczna i stanowi stabilną inwestycję. Inne zalety to:

 • niezależność od podwyżek cen prądu,
 • ochrona środowiska naturalnego poprzez produkcję zielonej energii elektrycznej bez szkodliwej emisji,
 • bezobsługowość,
 • niskie koszty eksploatacji obiektu;
 • podniesienie wartości nieruchomości,
 • szybki zwrot z inwestycji i oszczędności na lata.

Fotowoltaika Warszawa- dofinansowania

Fotowoltaika w Warszawie to inwestycja z pewnym i szybkim zyskiem. Montując instalację fotowoltaiczną możesz zyskać dotację. Dodatkowo, od 1 stycznia 2019 roku masz możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej i odliczenia instalacji od podstawy podatku.

Columbus – fotowoltaika w Warszawie

 • wydajna technologia – monokrystaliczne panele fotowoltaiczne Sunport MWT Back-Contact PERC 370 Wp Full Black, z gwarancją na sprawność na poziomie 82% po 30 latach,
 • 15-letnia Gwarancja Totalna na wszystkie komponenty instalacji wraz z montażem,
 • szybki montaż w 10 dni od sfinalizowania umowy,
 • kredyt do 10 lat z niskim RRSO – 4,5% i stałą ratą 0% prowizji,
 • Columbus Care – opieka nad rachunkami oraz prawidłową pracą Twojej instalacji fotowoltaicznej, odznaczona godłem “Teraz Polska”. 

Działamy na terenie całego kraju, instalację dostarczymy i zrealizujemy “pod klucz” – od wykonania projektu i załatwienia wszelkich formalności po kompleksową opiekę posprzedażową. Mamy swoich doradców w całej Polsce, także w miasto. Nasz serwis działa “door to door”, w przypadku naprawy gwarancyjnej, wystarczy zgłosić awarię, a nasza ekipa zjawi się w dogodnym dla Ciebie terminie, naprawi usterkę lub wymieni komponent na nowy.

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się również pompa ciepła w Warszawie. Klienci Columbus w ramach oferty mogą liczyć na kompleksowe wsparcie w wyborze obu systemów pozyskiwania energii z OZE.

Fotowoltaika na dachach warszawskich domów

Warszawa to nie tylko wielkie blokowiska, to także tysiące domów jednorodzinnych w spokojnych, nowoczesnych osiedlach. Mieszkańcy tych dzielnic to zazwyczaj rodziny z dziećmi, dlatego troska o ekologię i przyszłe pokolenia jest dla nich bardzo ważna. Dodatkowo liczy się także aspekt ekonomiczny, życie w wielkim mieście nie należy do najtańszych, dlatego wszelkie oszczędności mają tu ogromne znaczenie.

Fotowoltaika w Warszawie przekłada się nie tylko na korzyści dla środowiska, ale też na domowe budżety. Pan Andrzej postawił na instalację o mocy 5,10 kWp.
Dzięki niej oszczędza na rachunkach, a zaoszczędzone pieniądze może przeznaczyć na rodzinne wakacje, czy dodatkowe lekcje dla dzieci.

fotowoltaika warszawa

Podobnie jest z Panem Piotrem, którego instalacja fotowoltaiczna w Warszawie ma moc 3,6 kWp i również w pełni pokrywa zapotrzebowanie gospodarstwa na prąd.

fotowoltaika warszawa

Mieszkańcy Warszawy, dzięki dotacji z rządowego programu „Mój Prąd” w 2020 chętnie sięgali po ekologiczne rozwiązanie jakim jest fotowoltaika. Dofinansowaniu w kwocie do 5 tys. złotych sprawiało, że inwestycja w instalację pozyskującą prąd ze słońca zwracała się jeszcze szybciej. Dzięki porozumieniu zawartemu między NFOŚiGW a Columbus w sprawie usprawnienia procesu przyjmowania i oceniania wniosków, Klienci naszej firmy mogli w
jeszcze krótszym czasie otrzymać 5000 zł dotacji na panele fotowoltaiczne.

Dwie nowe farmy fotowoltaiczne pod Warszawą

Dzięki zakupie dwóch spółek, których projekty farm wygrały aukcje OZE, Columbus podejmie się budowy dwóch 1 megawatowych instalacji pod Warszawą. Elektrownie słoneczne powstaną w woj. mazowieckim w m. Adamowa Góra oraz Erminów.
Farmy pozwolą dostarczyć ponad 2000 MWh zielonej energii. Instalacje fotowoltaiczne są w pełni przyjazne środowisku – nie zanieczyszczają powietrza, nie wytwarza odpadów, ani nie emitują hałasu. Produkcja takiej ilości energii ze słońca pozwoli na redukcję emisji ogromnych ilości dwutlenku węgla, które wyemitowałaby konwencjonalna elektrownia.

Warszawa – fotowoltaika na miejskich budynkach

W lipcu 2019 warszawscy radni przyjęli Miejski Plan Adaptacji do roku 2030 z perspektywą do 2050 r. Scenariusz wyznacza politykę działań mających na celu zapobieganie i redukowanie negatywnych skutków zmian klimatu. W planach jest redukcja emisji CO2, zapewnienie więcej zieleni czy inwestycje w zielony transport. Jednym z filarów strategii są odnawialne źródła energii, a w szczególności fotowoltaika dla Warszawy. Władze stolicy planują wyposażyć w panele fotowoltaiczne większość budynków miejskich. Pierwsze kroki zostały podjęte już na początku tego roku, kiedy to Wodociągi Warszawskie podpisały umowę na budowę instalacji fotowoltaicznej. Elektrownia słoneczna ma mieć moc, która zasiliłaby 2600 gospodarstw domowych. Do końca 2020 roku instalacje o wartości 40 mln zł pojawią się w oczyszczalni “Czajka” oraz na dachach pompowni “Nowodwory” i “Powiśle”.

Fotowoltaika oświetli warszawskie ulice

Fotowoltaika w Warszawie to nie tylko budynki, ale i
tablice reklamowe! Spółka ze stolicy, do której należy większość podświetlanych tablic informacyjno-reklamowych, przez ostatnie miesiące testowała panele słoneczne na swoich nośnikach. Próby zakończyły się sukcesem, fotowoltaika spełniła swoje zadanie, a ekrany-słupy stały się przyjazne środowisku. Firma planuje postawienie od 100-150 nośników zasilanych prądem ze słońca.

udostępnij artykuł dalej .

Poznaj szczegóły oferty

Czym jesteś zainteresowany?

Zaznacz przynajmniej jedną opcję

Podaj swoje dane:

Czytaj więcej

Czytaj więcej